Informacija za računovodje

Danas u pola dvanaest pratite Finiz Conference 2020, kojom online predsedava prof.dr. Zoran Petrović, gde ćemo ispred Računovodstvene komore Srbije govoriti o problemima računovodja, sa kojima se susreću u radu, šta smo radili da olakšamo rad računovodjama, posebno u uslovima, u vreme pandemije.

Pomenućemo takodje, pored savetodavnih usluga koje smo pružali kao i svi koji se bave ovim poslom, dostavljanje naše inicijative Ministartsvu finansija  u martu 2020.g. da se odlože  poreske obaveze i dostavljanje poreskih prijava, kao i da se dodele direktna davanja i pomoć poreskim obveznicima. Pomenućemo uticaj online komunikacije u grupama računavodja na društvenim.mrežama, koliko je u ovoj situaciji važna njihova komunikacija i razmena mišljenja i saveta, pod uslovom da su tačni i u skladu sa zakonom.