Dana 9.juna 2022.g.održana je sednica Skupštine Udruženja Računovodstvena komora Srbije

Na Sednici Skupštine RKS  analiziran dosadašnji rad i izabrano rukovodstvo za naredne četiri godine.U prethodne četiri godine uradjeno je mnogo, kroz panele, stručne debate sa predstavnicima drugih udruženja, medijske nastupe i dostavljene inicijative nadležnim kabintima, sa predlozima kako da se unapredi  računovodstvena profesija, poslovni ambijent i uslovi za rad računovodja i poreskih obveznika i njihova saradnja sa državnim institucijama. Neki predlozi su uvaženi a neki nisu i moramo istaći, da su svi naši predlozi uvaženi, tada bi mogli reći, da je značajno unapredjen poslovni ambijent u Srbiji.U narednom periodu izabrano rukovodstvo sa članstvom,  nastaviće da radi na ciljevima definisanim u Statutu RKS, inicirajući unapredjenje propisa i procedura koji će doprineti većoj pravnoj sigurnosti u radu računovodja i poreskih obveznika.

Pozivamo i ostale računovodje da nam se priključe.

Predsednica Udruženja Računovodstvena komora Srbije mr Snežana Mitrović