Izvod iz medija i gostovanje predstavnika Računovodstvene komore Srbije na Novosadskoj TV

Na osnovu podnete Inicijative Ministarstvu finansija, ispred Računovodstvene komore Srbije, sa predlozima za unapređenje i izmenu određenih poreskih i drugih propisa, obuhvaćen je i predlog da bi trebalo da se vrati u Zakonu o porezu na dobit pravnih lica, odredba koja propisuje poresku olakšicu, koja je bila definisana u članu 48a Zakona o porezu na dobit pravnih lica do kraja 2012.g. Poreska olakšica je važila po osnovu izvršenih ulaganja u pribavljanje opreme za vršenje poljoprivredne delatnosti, gde se 80% izvršenih ulaganja moglo koristiti kao poreski kredit, odnosno za taj iznos ulaganja, mogao se umanjiti iskazani oporeziiv dobitak odnosno, ostvaren prihod od samostalne delatnoste. U tom smislu, poljoprivrednici koji su se upoznali sa našom Inicijativom, pozvali su nas da ispred Računoovdstvene komore Srbije, analiziramo teme koje su aktulene i važne za računovođe i poreske obveznike koji se bave poljoprivrednom delatnošću. U delu gde je bilo reči o KEP obrascu, misli se na predlog radne grupe, kod izrade Pravilnika o evidenciji prometa, da se u Ministarstvu za trgovinu obezbedi elekrtosnki servis, kojim bi poreski obveznici, na zahtev tržišnih inspektora, dostavljali evidenciju prometa u KEP obrascu, elektronskim putem i da inspektori pri tom, nemaju potrebu da odlaze u kontrolu kod poreskih obveznika. Međutim taj predlog nije prošao zbog ograničenog vremena u izradi pravilnika. Bilo je zadovoljstvo gostovati na Novosadskoj TV u emisiji „Otkos“ i predstaviti ciljeve Računovodstvene komore Srbije i aktivnosti u saradnji sa državnim institucijama a koji su u interesu i poreskih obveznika koji se bave poljoprivrednom delatnošću kao i interesu svih drugih registrovanih poreskih obveznika, računovođa i države Srbije.